Nazwa użytkownikaHasłoZapamiętaj mnieRejestracjaReset hasła

Zobacz temat
 Drukuj temat
Kupno używanych rolek - da się?
Fredrich
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2017 23:28
Użytkownik

Data rejestracji: 01.02.17

Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Dobry,

Daaaawno temu jeździłem na rolkach. Jakieś 2 lata temu znowu zacząłem i kupiłem na pałę K2 Extreme z allegro. Niby wszystko spoko, ale są dość niewygodne - bolą mnie kostki po 10 minutach jazdy.
Teraz przymierzam się do zakupu kolejnych rolek - waham się między agressive a freeride.

Proszę o informację - czy warto kupować rolki używane i na co ewentualnie zwrócić uwagę, żeby uniknąć bólu kostek?
Może chodzi o to, żeby kupić jakieś i wymienić liner?

Pozdrawiam,
Fredrich

scooby666
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2017 05:03
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 25.04.10

Status upomnienia:
Najlepiej podejść do jakiegoś sklepu z rolkami i sobie przymierzyć.

To forum agresywne, więc raczej nikt nie doradzi Ci rekreacyjnych rolek.
http://scoobymodd...press.com/

images.cheezburger.com/completestore/2010/11/17/955e9fba-429e-4ab0-b575-5b55287c7045.gif

Fredrich
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2017 14:48
Użytkownik

Status upomnienia:
Dzięki za odpowiedź!

Zastanawiam się - czy używane przez kogoś rolki na przykład:
- dopasowują się do kształtu jego stopy i jak je kupię to będą dla mnie niewygodne
- to nie ma znaczenia, bo tak się nie dzieje
- mogę coś wymienić, żeby temu zapobiec

Wiem, że mogę iść do sklepu i przymierzyć rolki, ale dzięki za radę - zajrzę tu gdybym zapomniał. Grin
Jak napisałem - szukam rolek agressive lub freeride (freeride to nie jazda rekreacyjna).

cysior
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2017 05:55
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 07.10.13

Status upomnienia:
Siemanko Smile

Witaj na Rolki.com1 , a teraz do rzeczy. Sam musisz najpierw zdecydować się czego oczekujesz od rolek i na jakiej jeździe chcesz się skupić.
Nie każdy szuka rolek typowo agresywnych wtedy zakup freeridowych jest idealny, pełna swoboda na mieście dodatkowo i po sk8parku pośmigasz (oczywiście bez grindów itp).
Albo jest też opcja założenia szyny powerblading do rolek agresywnych i wtedy możesz wymieniać szyny wedle uznania.

Co do używanych można śmiało brać takie rolki, ale polecam wymienić liner na nowy. Zarówno w celu zapewnienia lepszego komfortu i wygody jak również nie każdy chce jeździć w zapoconym przez kogoś linerze Grin
Po dłuższym używaniu liner wyciera się i zbija.

Dopasowujące się do stopy to są termo-formowalnege linery w USD Carbon.
Zacznij od wypadu do sklepu i przymiarki różnych modeli, zmierz dokładnie stopę i dopasuj rozmiar.
pozdrawiam

Fredrich
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2017 21:49
Użytkownik

Status upomnienia:
Dzięki!!!

Dobra, treściwa, fachowa odpowiedź.

Chyba właśnie najbliżej mi będzie do powerbladingu. Muszę umówić się w jakimś sklepie na kilka modeli i posprawdzać.

Przeskocz do forum: